29 listopad 2022

Zadbaj, aby Twoje dziecko jadąc w podróż, było bezpieczne. Zgłoś autokar do kontroli

zdjęcie: Zadbaj, aby Twoje dziecko jadąc w podróż, było bezpieczne. Zgłoś autokar do kontroli / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Funkcjonariusz trzebnickiej drogówki przyjmują zgłoszenia związane z kontrolą autokarów, sprawdzają czy dzieci bezpiecznie mogą wyruszyć w drogę. Podczas takich kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości kierowcy, stan techniczny autobusu tj. zużycie opon, oświetlenie, wyposażenie pojazdu itp. Wszelkie nieprawidłowości i usterki techniczne mogą zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i niedopuszczeniem autokaru do dalszej jazdy.
REKLAMA

Zgłoszenia do trzebnickich policjantów dotyczące kontroli autokarów przynoszą oczekiwane efekty. Organizatorzy wycieczek dzieci i młodzieży dbając o ich bezpieczeństwo coraz częściej zgłaszają potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Mundurowi trzebnickiej drogówki systematycznie sprawdzają autobusy, aby zapobiec ewentualnym zdarzeniom drogowym. Stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu oraz wymagane dokumenty muszą być bez zrzutów, aby autokar mógł wyruszyć w drogę.

W poniedziałek 28 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy na prośbę organizatora skontrolowali autokar, którym dzieci miały udać się na wycieczkę. W jej trakcie okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny, co wiązało się z niedopuszczeniem do dalszej jazdy. Przewoźnik na miejsce skierował drugi pojazd, który również został skrupulatnie sprawdzony przez funkcjonariuszy. W trakcie wykonywanych czynności stwierdzono brak wyposażenia oraz nadmierne zużycie bieżnika przednich opon. I również w tym przypadku autokar nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a dowód rejestracyjny został zatrzymany. Jak się okazało dopiero trzeci autobus, który został podstawiony przez przewoźnika okazał się być sprawny, a dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wycieczkę.

Zadbaj, aby twoje dziecko jadąc na wyczekiwany wypoczynek, było bezpieczne. Autokar jakim wyruszy musi być sprawny. Przed wyjazdem poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Sprawdzą oni stan techniczny, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Zgłoszenia pisemne organizatora lub przewoźnika należy kierować z kilkudniowym wyprzedzeniem w formie pisemnej lub telefonicznej.

KONTROLĘ AUTOKARU MOŻNA ZGŁOSIĆ:

Pisemnie, wniosek kierując na adres:

Komenda Powiatowa Policji w Trzebnicy
Wydział Ruchu Drogowego
ul. ks. Wawrzyńca Bochenka 8
55 – 100 Trzebnica

lub telefonicznie:

  • w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 15.00 do Wydziału Ruchu Drogowego, pod numerem telefonu 47 872 42 18
  • w dni wolne i święta u dyżurnego jednostki pod numerem telefonu 47 872 42 00 lub 47 872 42 22

W trakcie zgłoszenia podać należy:

  • datę i godzinę wyjazdu,
  • miejsce kontroli (wyjazdu) autokaru,
  • liczbę autokarów.

Aby nie dublować wyznaczonej kontroli, prosimy o wytypowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenie kontroli.

Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autokaru około jednej godziny przed planowaną godziną odjazdu. Należy pamiętać, że w przypadku ujawnienia złego stanu technicznego autobusu i zatrzymania dowodu rejestracyjnego, dalsza jazda jest niemożliwa. Przewoźnik lub organizator w tej sytuacji organizuje podstawienie kolejnego autobusu.

Wszystkim kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
3°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany