10 luty 2023

Ukradł rower ze szpitala i wpadł w ręce policjantów

zdjęcie: Ukradł rower ze szpitala i wpadł w ręce policjantów / fot. KPP w Trzebnicy
18-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego nie cieszył się zbyt długo nowym sprzętem. Wpadł w ręce trzebnickich policjantów chwilę po tym, jak ukradł rower z piwnicy szpitala. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Do kradzieży doszło w środę w Trzebnickim Szpitalu. Niemal natychmiast poinformowana została trzebnicka komenda, że przed chwilą ktoś ukradł rower z piwnicy Szpitala. Zgłaszający oszacowała wartość jednośladu na kwotę 6000 złotych oraz wskazała jego cechy charakterystyczne.

Funkcjonariusz pionu prewencji wraz z dzielnicowym po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast rozpoczęli konieczne czynności skierowane na zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa. W trakcie dynamicznej penetracji okolicznego terenu, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który wchodzi do budynku z rowerem. Cechy charakterystyczne wskazane przez zgłaszającego odpowiadały skradzionemu rowerowi.

Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, który przyznał się do kradzieży roweru. Mundurowi od razu zatrzymali mężczyznę, a odzyskany jednoślad zabezpieczyli.

Wczoraj 18-latek usłyszał zarzut. Wkrótce stanie przed obliczem sądu, gdzie odpowie za swój czyn. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Adrian Zalewski
KPP Trzebnica