24 styczeń 2023

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad matką

zdjęcie: Tymczasowy areszt za znęcanie się nad matką / pixabay/6599123
Trzebnicki sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy aresztowanie wobec 55-latka, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna nie zastosował się również do zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy.
REKLAMA

W niedzielę 22 stycznia tuż po godzinie 2 w nocy, funkcjonariusze Ogniwa ds. Prewencji żmigrodzkiego komisariatu zostali wezwani na interwencję. Według zgłoszenia, syn kierował groźby pozbawienia życia wobec 81-letniej kobiety. Na miejscu mundurowi zastali 55-latka i jego matkę. Od mężczyzny wyczuwalna silna woń alkoholu. Zgłaszająca oświadczyła, że jej syn, znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury, ubliża jej słowami wulgarnymi oraz grozi jej pozbawieniem życia. Ponadto nie stosuje się do sądowego zakazu zbliżania oraz do nakazu opuszczenia wspólnie z nią zajmowanego.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mieszkańca powiatu trzebnickiego. 55-latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W tym czasie funkcjonariusze Ogniwa ds. Kryminalnych Komisariatu Policji w Żmigrodzie zgromadzili materiał dowodowy. Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją matką oraz niestosowania się do sądowego zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej, jak również zakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z nią lokalu przy czym 55-latek czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy.


Trzebnicka prokuratura wnioskowała o zastosowanie wobec mężczyzny najsurowszego środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Trzebnicy przychylił się do wniosku prokuratora. Teraz 55-letni mieszkaniec naszego powiatu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do sadowego zakazu, kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyzna czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy będąc już uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy w związku czym kara może zostać podwyższona nawet do 7 lat i 6 miesięcy.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
3°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany