9 wrzesień 2022

Trzech nietrzeźwych rowerzystów ukaranych mandatami po 2500 złotych

zdjęcie: Trzech nietrzeźwych rowerzystów ukaranych mandatami po 2500 złotych / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Tylko jednego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy oraz Komisariatu Policji w Żmigrodzie wyeliminowali z ruchu drogowego trzech pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał w organizmie miał półtora promile alkoholu. Wszyscy wrócili do domu z wysokimi mandatami.
REKLAMA

We wtorek policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego w Trzebnicy oraz Komisariatu w Żmigrodzie ujawnili łącznie trzech rowerzystów, którzy poruszali się jednośladami w stanie nietrzeźwości. Pierwszy rowerzysta, który wzbudził zainteresowanie policjantów swoim „nietypowym” sposobem jazdy, to 56-latek mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad 0,5 promile alkoholu.
Kolejny pijany kierowca jednośladu, tym razem 42-latek również mieszkaniec powiatu trzebnickiego, został zatrzymany do kontroli. Miał także ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Niewiele później 37-latek kierujący jednośladem również mieszkaniec powiatu trzebnickiego został zatrzymany do kontroli przez tych samych funkcjonariuszy. Badanie alkotestem wykazało półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystkim nietrzeźwym rowerzystom policjanci zakazali dalszej jazdy i nałożyli na nich mandaty w wysokości 2500 .

Podkreślamy, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

st. sierż. Adrian Zalewski
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
8.1°C
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 18:21
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 15:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany