30 listopad 2022

Trzebniccy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed internetowymi oszustami

zdjęcie: Trzebniccy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed internetowymi oszustami / pixabay/842468
Kilka tysięcy złotych straciła 55-latka z powiatu trzebnickiego, która chciała kupić przez Internet opał. Kobieta zalogowała się na stronie złudnie przypominającą sklep Polskiej Grupy Górniczej. Zamówiła węgiel, ale do dnia dzisiejszego towaru nie otrzymała. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas zakupów online i sprawdzanie szczegółów mogących świadczyć o fałszywych stronach.
REKLAMA

29 listopada do Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zgłosiła się 55-latka, która została oszukana przy zakupie opału. Z relacji kobiety wynikało, że najprawdopodobniej otworzyła stronę internetową podającą się za Polską Grupę Górniczą i zakupiła dwie tony węgla, a kwotę 3540 złotych wpłaciła na wskazane konto. Zamówionego towaru do dnia dzisiejszego nie otrzymała. Po dłuższym czasie oczekiwania podjęła próbę odnalezienia strony internetowej, jednak jak się okazało była już ona niedostępna.


Po raz kolejny trzebniccy policjanci apelują o rozwagę podczas zakupów online, oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tak zwane „super okazje” i „promocje”, które mogą okazać się kolejnym chwytem oszustów.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
3°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany