25 lipiec 2024

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

zdjęcie: Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem / fot. KPP w Trzebnicy
Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący crossami nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Kontynuowali niebezpieczną jazdę stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

23 lipca 2024 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy zauważyli na drodze DW 339 dwa pojazdy typu cross bez tablic rejestracyjnych. Stróże prawa postanowili skontrolować kierujących crossami. Policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali im polecenie do zatrzymania się, które zostało zignorowane. Mężczyźni poruszający się jednośladami przyspieszyli rozpoczynając ucieczkę.

W pewnym momencie kierowca jednego jednośladu stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Stróże prawa natychmiast podbiegli do mężczyzny uniemożliwiając mu dalszą ucieczkę. 20-latek został zatrzymany.

Na chwilę obecną trwają ustalania drogiego z mężczyzn poruszającego się jednośladem typu cross. Osoby posiadające wiedzę na temat tożsamości mężczyzny proszeni są o kontakt pod nr tel 478724200.

Musimy pamiętać, że jeżeli na drodze funkcjonariusz wyda polecenie do zatrzymania auta bądź jednośladu poprzez zastosowanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych nadawanych z pojazdu służbowego, mamy obowiązek zatrzymać się pod groźbą kary pozbawienia wolności. Niezatrzymanie pojazdu w tej sytuacji zmusi policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Lidia Łynko
KPP Trzebnica

2024-09-12 19:00
2024-09-19 19:00