29 listopad 2022

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o kradzież z włamaniem

zdjęcie: Policjanci zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o kradzież z włamaniem / pixabay/78001
W wyniku pracy operacyjnej trzebnickich funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego zatrzymano dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamanie i kradzież do pomieszczenia sklepu na terenie gminy Prusice. Łupem sprawców padły wyroby tytoniowe, o łącznej wartości blisko 8500 złotych. Podejrzanym, za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
REKLAMA

W październiku br. policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, która miała miejsce w jednym ze sklepów na terenie gminy Prusice. Jak ustalono, włamywacze poprzez rozwiercenie zamków drzwi weszli do pomieszczenia magazynowego po czym dokonali zaboru wyrobów tytoniowych. Wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 8500 złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy ustalili dwóch podejrzanych o ten czyn mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu legnickiego w wieku 44 i 41 lat. Po zatrzymaniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy przedstawili obu mężczyznom zarzut.


Postępowanie w tej sprawie jest w toku, obaj odpowiedzą przed trzebnickim sądem. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany