22 wrzesień 2022

Podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu, znęcał się nad partnerką, znieważył oraz naruszył nietykalność funkcjonariuszy

zdjęcie: Podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu, znęcał się nad partnerką, znieważył oraz naruszył nietykalność funkcjonariuszy / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się, krótkotrwałe użycie pojazdu, znieważenie i naruszenie nietykalność interweniujących policjantów. Zatrzymany podczas interwencji nie stosował się do wydawanych poleceń i zachowywał się agresywnie. Trafił do policyjnego aresztu i usłyszał łącznie 6 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi u kara do 5 lat pozbawienia wolności
REKLAMA

W poniedziałek 19 września dyżurny trzebnickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, po powrocie do domu jej partner będący pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. W trakcie kłótni 25 – letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego bez zgody zabrał pozostawione w domu klucze, a następnie odjechał autem nie należącym do niego o wartości około 100 tysięcy złotych. Policjanci od razu rozpoczęli penetrację ulic miasta za pojazdem i sprawcą. Podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu po upływie 30 minut został zatrzymany w miejscu zamieszkania do którego powrócił.

W trakcie interwencji policjanci próbowali porozmawiać i uspokoić agresora. Wtedy ten całą swoją nienawiść zaczął „przelewać” na interweniujących funkcjonariuszy. Nie stosował się do wydawanych poleceń.

Zaczął wyzywać mundurowych słowami wulgarnymi oraz im grozić. Żeby tego było mało 25 – latek naruszył nietykalność cielesną policjantów oraz groźbą próbował wymusić na mundurowych zaniechania czynności służbowych. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna realnie stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia interweniujących policjantów. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi.


W chwili zatrzymania miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie oraz jak ustalili na miejscu mundurowi nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25 – letniemu mieszkańcowi powiatu trzebnickiego łącznie 6 zarzutów, w tym również znęcania się nad partnerką.

Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu kontaktowania się i zbliżania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy.

asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
8.1°C
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 18:21
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 15:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany