21 wrzesień 2022

Pijany uderzył w radiowóz i uciekał przed policjantami

zdjęcie: Pijany uderzył w radiowóz i uciekał przed policjantami / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Policjanci po pościgu zatrzymali 30 – letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który spowodował kolizję z radiowozem. Mężczyzna uciekał, ponieważ kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
REKLAMA

W niedzielę 18 września w Prusicach na ul. Górkowickiej kierujący pojazdem marki Opel na prostym odcinku drogi doprowadził do zderzenia z oznakowanym radiowozem marki Kia. Po zderzeniu mieszkaniec powiatu trzebnickiego nie zatrzymał się i próbował uciec z miejsca kolizji.

Mundurowi niezwłocznie podjęli za nim pościg. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Południowej w Prusicach. Kierującym okazał się być 30 – letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Wtedy również okazało się co było przyczyną takiego zachowania. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny 30 – latek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnego dnia usłyszał zarzuty. Kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


Przypominamy !

art. 178b. Kodeksu Karnego

Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
7.8°C
wschód słońca: 06:58
zachód słońca: 18:21
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2022-10-15 19:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-23 15:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany