2 grudzień 2022

Nietrzeźwy kierowca z zakazem sądowym

zdjęcie: Nietrzeźwy kierowca z zakazem sądowym / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miała ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem mimo zakazu odpowie przed Sądem.
REKLAMA

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki mercedes. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od 33-latka woń alkoholu w związku z czym zdecydowali o przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholi w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że kierujący ma w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu jej danych w systemach policyjnych okazało się, że posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów który obowiązuje od czerwca tego roku.
Mężczyzn odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego

st. sierż. Adrian Zalewski
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany