23 listopad 2022

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przyczyną kolizji na S5

fot. KPP w Trzebnicy
Jesienią pogoda bywa zmienna i nie sprzyja kierowcom. Leżące na drodze liście, mgły, przymrozki i senność spowodowana brakiem światła to tylko niektóre z niedogodności wpływające na pogorszenie warunków jazdy. W tym okresie kierujący muszą zachować szczególną ostrożność, a przede wszystkim zdjąć nogę z gazu.
REKLAMA

Wczoraj 22 listopada chwilę po godzinie 15.00 trzebniccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego do jakiego doszło na drodze S5 przy MOP Wisznia Mała w kierunku Poznania. Z ustaleń policjantów wynika, że 30 – letni kierujący samochodem iveco nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do uderzenia w barierę energochłonną. Na szczęście nikt nie został ranny. Na czas przeprowadzanych czynności przez policjantów oraz służb porządkowych droga była zablokowana, a ruch odbywał się przez parking MOP Wisznia Mała.

Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Trzebniccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno do kierujących, jak i pieszych. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Funkcjonariusze wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany