18 kwiecień 2021

MSWiA: liczba zaszczepionych funkcjonariuszy służb mundurowych przekroczyła 100 tys.

zdjęcie: MSWiA: liczba zaszczepionych funkcjonariuszy służb mundurowych przekroczyła 100 tys. / fot. PAP
fot. PAP
Pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi przyjęło dotychczas 100 tys. 171 funkcjonariuszy służb mundurowych, m.in. policjantów, strażaków i strażników granicznych - poinformował w niedzielę resort spraw wewnętrznych i administracji.
REKLAMA

Szczepienia służb mundurowych trwają od 24 marca. "Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca" - przekazano w komunikacie zamieszczonym na stronie resortu.

Jak wynika z danych MSWiA dotychczas zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych.

Ponadto - spośród pozostałych służb mundurowych - najwięcej zaszczepionych osób zostało w Służbie Celno-Skarbowej, bo blisko 5 tys. oraz w strażach gminnych i miejskich - ponad 3,8 tys. osób. "Poza tym w ramach tej grupy szczepią się również: Służba Ochrony Państwa, Straż Ochrony Kolei, Inspekcja Transportu Drogowego oraz ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze" - przekazało MSWiA.

Resort przypomniał, że szczepienia służb mundurowych zainaugurowano 24 marca w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym.

"Od tego dnia na terenie całego kraju systematycznie szczepieni są kolejni funkcjonariusze. Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych odbywa się w szpitalach węzłowych i łącznie w 133 punktach szczepień. Większość z nich to placówki służby zdrowia MSWiA" - zaznaczono w niedzielnym komunikacie. Dodano, że szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych koordynuje Komenda Główna Policji.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka mówił PAP w piątek, że szczepienie służb grupy MSWiA przeciwko COVID-19 przebiega bardzo sprawnie. "Tak jak zapowiadaliśmy, do końca kwietnia pierwszą dawką powinni być zaszczepieni wszyscy funkcjonariusze policji, którzy zgłosili się, a ich stan zdrowia na to pozwala" - mówił.

"Co ważne, tam, gdzie jest to możliwe, szczepienia wykonują nasze zespoły medyczne, jak np. w Warszawie zespół medyczny z oddziału prewencji, a szczepimy naszych ludzi również wieczorem, w weekendy i święta, by jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób" - podkreślał Ciarka. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ wj/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Trzebnica
2°C
wschód słońca: 07:40
zachód słońca: 15:44
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-01-19 19:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany