8 sierpień 2023

Kolejne oszustwa przy pomocy olx oraz whatsapp

zdjęcie: Kolejne oszustwa przy pomocy olx oraz whatsapp / fot. KPP w Trzebnicy
34-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego straciła pieniądze przy sprzedaży ubranek dziecięcych na jednym z portali ogłoszeniowych. Zamiast zarobić pieniądze, straciła je, bo kliknęła w link przysłany na jej numer telefonu. Natomiast 72 – letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego straciła pieniądze przy pomocy komunikatora. Apelujemy o rozwagę przy wszelkich transakcjach w internecie, nawet gdy występujemy w roli sprzedających.

Jak bardzo trzeba uważać przy transakcjach w sieci przekonała się 34-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego. Tym razem kobieta była sprzedającą. Jak wynika z jej relacji, wystawiła na portalu ogłoszeniowym ubranka dziecięce. Następnie otrzymał wiadomość o przeprowadzonej transakcji oraz otrzymał w załączeniu link. Kiedy sprzedająca kliknęła w link, miała się zalogować na swoje konto bankowe, a następnie otrzymała informację iż kupujący dokonał już przelewu na jej konto. Kiedy to zrobiła, zorientowała się że to może być oszustwo i dokonała blokady swojego konta bankowego. Jeszcze tego samego dnia ujawniła, że z jej konta zniknęło 1428,32 złotych oraz 1200 EURO.

Natomiast 72 – letniej mieszkanki powiatu trzebnickiego za pośrednictwem komunikatora WHATSAPP straciła 1500 złotych. Nieznana osoba podszywająca się pod córkę kobiety doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem i wyłudziła od kobiety pieniądze.

Obie sprawy zostały zgłoszone na Policję. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę przy wszelkich transakcjach w internecie, nawet gdy występujemy w roli sprzedających.

st. sierż. Adrian Zalewski
KPP Trzebnica