26 listopad 2022

Jednego dnia trzebniccy policjanci zatrzymali 4 osoby, które były poszukiwane przez organy ścigania

zdjęcie: Jednego dnia trzebniccy policjanci zatrzymali 4 osoby, które były poszukiwane przez organy ścigania / fot. KPP w Trzebnicy
fot. KPP w Trzebnicy
Trzebniccy funkcjonariusze każdego dnia prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. Tylko wczoraj policjanci z trzebnickiej komendy i Komisariatu Policji w Żmigrodzie zatrzymali aż 4 osoby, które są poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.
REKLAMA

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Tylko wczoraj policjanci z trzebnickiej komendy i Komisariatu Policji w Żmigrodzie zatrzymali aż 4 osoby ukrywające się przed organami ścigania. Podstawami tych czynności były między innymi wydane nakazy i decyzje Prokuratury oraz Sądów o doprowadzeniu do Aresztu Śledczego lub innych jednostek.

Z pośród zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Żmigrodzie jeden 43 – latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy, a 61 – letni mieszkaniec gminy Żmigród poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy, najbliższy rok spędzi w Areszcie Śledczym.


Z kolei mundurowi oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy dwóch mężczyzn poszukiwanych przez Sąd Rejonowy w Trzebnicy. 23 – latek i 46 – latek, obaj mieszkańcy naszego powiatu najbliższy rok spędzą w więziennej celi.

Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

st. asp. Daria Szydłowska
KPP Trzebnica

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Trzebnica
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany