6 grudzień 2022

ME w siatkówce - CEV podała terminarz przyszłorocznych rozgrywek

zdjęcie: ME w siatkówce - CEV podała terminarz przyszłorocznych rozgrywek / fot. PAP
fot. PAP
Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) podała terminarz przyszłorocznych mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn. Polki rozegrają fazę grupową w Belgii w dniach 18 - 24 sierpnia, natomiast Polacy w Macedonii Północnej w dniach 31 sierpnia - 6 września.
REKLAMA

Biało-czerwone fazę grupową rozegrają w belgijskim Ghent. Rywalizację rozpoczną starciem ze Słowenkami 18 sierpnia. Najtrudniejsze spotkanie czeka je 21 sierpnia - wtedy zagrają z aktualnymi mistrzyniami świata Serbkami. W grupie zmierzą się jeszcze z Węgierkami, Belgijkami i Ukrainkami. Ostatni mecz pierwszego etapu turnieju rozegrają 24 sierpnia.

Jeśli Polki znajdą się wśród czterech najlepszych ekip w grupie A, awansują do 1/8 finału - ten mecz odbędzie się w Brukseli 27 lub 28 sierpnia. Ćwierćfinał w tym samym mieście zaplanowano na 30 sierpnia. W Brukseli zostaną także rozegrane półfinały oraz spotkania o medale, odpowiednio 1 i 3 września. Tytułu bronić będzie reprezentacja Włoch, która rok temu w Belgradzie pokonała w finale Serbię 3:1.

Polscy siatkarze rozpoczną turniej w Skopje 31 sierpnia starciem z reprezentacją Czech. Dzień później czeka ich spotkanie z teoretycznie najtrudniejszym rywalem w grupie - zespołem Holandii. Faza grupowa, w której zagrają jeszcze z Macedonią Północną, Danią i Czarnogórą, zakończy się dla nich 6 września.

W przypadku awansu do fazy pucharowej biało-czerwoni z Macedonii Północnej przeniosą się do Włoch, gdzie w Bari 9 lub 10 września rozegrają 1/8 finału oraz ewentualnie ćwierćfinał 12 września.

Półfinały oraz mecze o medale zaplanowano na 14 i 16 września w Bolonii. Tytułu będą bronić Włosi, którzy rok temu w finale w katowickim Spodku pokonali Słowenię 3:2.(PAP)

msl/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Trzebnica
2.8°C
wschód słońca: 07:30
zachód słońca: 16:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Trzebnicach

kiedy
2023-02-17 18:00
miejsce
Obornicki Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-05 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-22 16:00
miejsce
Gminne Centrum Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany